вівторок, 8 липня 2014 р.

Сенс життя по-нашому

Часто наштовхуємося на таку ситуацію, коли хтось свідомо чи підсвідомо намагається тебе навчити жити. До того ж жити правильно. «Треба бути відмінним у навчанні, роботі, бути зразковим і добрим сім'янином та господарем своєї хати. Треба жити чесно і з користю для інших. Треба наполегливо працювати, і в такому випадку ти досягнеш успіху».
Так а хто ж цього не знає? Питання полягає в іншому: а чи справді тобі це потрібно? Може, ти живеш для чогось іншого? А, може, і ні.
Тому й інколи доводиться все-таки подумати над сенсом життя.
Як показав досвід, різні люди по-різному трактують таку відповідь.
Для когось сенс життя — це бути щасливим, це міцна сім’я та дружня родина, це любов. Хтось вважає, що сенс полягає у тому, щоб не бути байдужим, щоб зробити світ кращим, пізнати і зрозуміти його, полягає у самореалізації та отриманні задоволення. Інші ж досі перебувають у його пошуку. А для когось його взагалі не існує.
Гадаю, ряд відповідей на соцопитування, що вміщувало лише одне запитання «У чому ти вбачаєш сенс свого життя?», які я наведу нижче, допоможуть краще зрозуміти людей і, можливо, знайти шлях до свого розуміння сенсу життя, або просто до розуміння самого життя у цілому.

Юлія, 1995 р. н.
Бути щасливою.

Анастасія, 1995 р. н.

Большая дружная семья, любимый муж и детки, здоровые и счастливые близкие люди. Дарить добро, любить, наслаждаться каждой мелочью.

Альона, 1988 р. н.
На мою думку, для жінки — це щаслива дружня родина, у якій панує благополуччя, гармонія та добро. Чудові дітки, яким вона зможе передати всі знання та вміння, любов, звичаї, які передаються з покоління в покоління. Сенсом життя не повинні бути: гроші, кар'єра, влада.

Василь, 1995 р. н.
Сенсом життя і є саме життя, навіть якщо в мене немає деяких речей, то в мене є життя, у якому я здобуду ці речі. І ще важливий момент: є люди, яких не варто втрачати, адже їх можна не повернути, потрібно так робити, щоб близькі гордились, що ти поруч, а чужі заздрили, що ти далеко. Також сенсом життя є діти, яким ти передаси усе, що мав, як матеріальні, так і духовні цінності.

Христина, 1996 р. н.
Зараз важко сказати, бо все крутиться навколо політики.
Як варіант:
Я закінчила навчання, маю стабільну роботу в європейській країні, міцну сім’ю, мої батьки здорові. Вийшовши з дочкою на прогулянку, пускаю в небо безліч повітряних кульок і не боюсь, що вони розірвуться від російських винищувачів. Як у всіх, але все-таки особисте.

Євген, 1992 р. н.
Прожити життя максимально ефективно — як кажуть, «на повну». Це може означати зовсім різні речі для різних людей. Для мене — це бажання допомагати «своїм» людям, робити їх життя кращим.

Анастасія, 1995 р. н.
Для мене сенс життя — не бути байдужою, життя має бути цікавим. Зробити таким його можна лише тоді, коли тобі є діло до чогось, тобто коли тобі не начхати на те, що відбувається навколо.

Таїсія, 1996 р. н.
Вбачаю, певно, у самореалізації.

Катерина, 1995 р. н.
Я думаю, що сенс життя в любові. Я вірю, що у кожного є своє кохання, яке він рано чи пізно зустріне. Але сенс життя не лише в любові між чоловіком і жінкою, а й у любові до батьків, родичів, друзів, Батьківщини. Якби у кожного в серці панувало кохання, то у світі були б мир та злагода.

Леся, 1997 р. н.
Напевне, для себе я вбачаю сенс життя насамперед у праці. Як у Григорія Сковороди — мотив сродної праці, коли людина працює за покликанням. Також для мене сенс життя — це коли у тебе є сім'я і коли ти маєш про кого подбати.

Тарас, 1993 р. н.
Сенс життя полягає у тому, щоб людство існувало, і люди розвивалися (еволюціонували) загалом, і це сприяло їхньому подальшому виживанню. Але якщо добре подумати, то це може означати, що немає ніякого сенсу. Треба жити і намагатися отримати задоволення, навіть якщо у життя не має сенсу.

Христина, 1992 р. н.
Сенс життя у тому, щоб кожного дня робити щось для здійснення поставлених цілей, при цьому радіти дрібничкам, які подарував день. У кожного свій сенс у перебуванні на планеті Земля, але всіх об’єднує одне — всі ми гості тут. Напевно, у цьому і є весь смисл, у розумінні того, що ти гість і у бережному ставленні до землі та оточення. Кожен у гостях не такий, як у дома, намагається вести себе гідно. Тому, суть життя ще й у саморозвитку та внутрішньому рості. І на завершення: усе поєднує любов, тому це єдина цінність, знайшовши яку, розумієш весь сенс життя.

Віталій, 1990 р. н.
Сенс життя я вбачаю в удосконаленні світу та у саморозвитку. Але робити щось для людства, як на мене, важливіше, ніж для себе.

Марія, 1989 р. н.
Ми живемо у цьому світі для того, щоб просто жити, насолоджуватись життям, народжувати дітей, виховувати їх, радіти їхнім досягненням, любити природу, творити добро. Щоб тебе запам’ятали як добру людину та щоб тебе взагалі хтось пам’ятав. Завжди вчитися чомусь новому, пробувати щось нове, щоб було що згадати на старості літ. Допомагати рідним, передавати свої знання, традиції, любити їх, любити всіх, любити країну…

Пилип, 1992 р. н.
Займатися одночасно цікавим мені і корисним для інших. У залежності від подальшого розвитку ситуації в країні відповідь на це запитання може змінитися :)

Надія, 1994 р. н.
Сенс життя у тому, щоб зробити наш світ кращим, світлішим. Дарувати посмішки, стати для когось надією, опорою, щастям, порятунком. Сенс життя у тому, щоб після себе залишити добрий, вічний слід. Але про твій гарний вчинок не обов’язково має знати увесь світ. Неважливо, що саме ти зробиш: збудуєш церкву, лікарню, допоможеш безпомічній людині чи рятуватимеш безпритульних тваринок. Важливо те, що при згадці про тебе, у когось стане тепліше на душі, і посмішка вдячності засяє на обличчі.

Антон, 1996 р. н.
Весь сенс у неможливості його знайти, адже, знайшовши сенс, ти станеш чимось іншим, і сенсу життя не існуватиме, принаймні для тебе.

Вікторія, 1995 р. н.
На мою думку, основним у житті людини є доведення собі, що ти ЛЮДИНА. Людина у плані духовному. Це своєрідний набір певних рис притаманних виду Людина Розумна. Проте вона повинна бути ще й мудра. Другим та не менш важливим пунктом є створення сім’ї. Хоча це і біологічне призначення людини, але характеризуватиме її вміння виховати та вивести дітей у світ. Не менш важливим є постійне самовдосконалення та крокування в ногу з часом. Ну а наступні сходинки цього списку займатимуть більш приземлені речі. Такі як матеріальне становище, робота, соціальний статус. Все ж таки в умовах сучасного суспільства без цього теж не обійтися.

Петро, 1990 р. н.
Тут відповідей може бути багато, залежно від того, скільки коньяку випити. А якщо на тверезу голову, то двома словами — щаслива сім’я.

Вікторія, 1995 р. н.
Сенс життя — знайти себе (свій шлях) і самовдосконалюватися, а оскільки самовдосконалення — процес безкінечний, то людина навряд чи втратить коли-небудь сенс жити.

Олександр, 1989 р. н.
Саморозвиток, самовдосконалення, пізнання світу та себе, репродукція здорового обізнаного покоління у повноцінній сімї з правильним вихованням, здоровим способом життя та закладенням міцного фундаменту з моральними та духовними цінностями.

Богдан, 1992 р. н.
Сенс життя. Отже, думаю, що це дуже важливе питання. Сенс життя — це наша сім’я. Батьки, згодом наші діти, задля яких ми стараємося жити, і є цим сенсом.

Денис, 1993 р. н.
Не бути байдужим. Рано чи пізно старі підуть, нові прийдуть, стануть старими і знову підуть, і все життя цей кругообіг. Мабуть, один з найкращих прикладів дії третього закону Ньютона. Але ж кожний для чогось створений.

Ілона, 1997 р. н.
У нашому житті навряд чи існує сенс. Слухатися розуму, а чи жити серцем? Розум — річ надто твереза і вже зовсім маніакальна у наш час. Серце? Лише все ускладнює. Можете сказати, що сенс у тому, аби знайти покликання, відшукати себе. Та людині не властивий спокій. Усе вичерпується. Тоді, можливо, сенс у русі, у вдосконаленні, у тому, аби залишити добрий слід? А навіщо? Запитайте себе.
А й справді, навіщо життю сенсу? Ви його цим обтяжуєте, не більше. Та це не означає кидатись від мети до мети і геть губитися на своїх же дорогах. У нашому житті існують певні (як би це сказати?) речі, що їх вважають за норму: сім'я, релігійність, забезпеченість. І помилка, мабуть, вбачати в них сенс свого життя. А може, потрібно жити для власного задоволення?

Валентина, 1995 р. н.
Кохання та свобода.

Вікторія, 1993 р. н.
Сенс життя у житті.

Любомир, 1992 р. н.
Я вбачаю сенс свого життя у тому, щоб постійно втілювати у своїx думкаx, словаx і вчинкаx найкращі ідеали, цінності, відчуття, які я розумію і якими живу. Це — любов, мудрість, гармонія, свобода, гідність, відкритість, простота, чесність, скромність, справедливість. Таке життя мені приносить постійну радість, щастя, мир і бажання цим ділитися з іншими.

Катерина, 1994 р. н.
Сенс мого життя — у спілкуванні. Якщо ти спілкуєшся — це вже добрий знак, отже ти у соціумі, і тобі не загрожує повільна деградація. Спілкування — це рух тільки вперед і ні кроку назад.

Ярослав, 1992 р. н.
Думаю, досить таки зрозуміло, що дати відповідь на це запитання у принципі неможливо.
На мою думку, одним з найбільш близьких варіантів буде намагання, оминувши всі перешкоди, добитися того, що приносить задоволення. Задоволення просто від щастя близьких, особистих досягнень чи втілення мрій.

Роман, 1988 р. н.
Для мене сенс життя, перш за все, не визначається чимось одним, а є комплексним поняттям. Згідно з моїми пріоритетами у цей комплекс входить наступне. Я живу для того, щоб створити нову сім'ю, виховати в ній якомога прекраснішу у всіх розуміннях нову людину, яка зможе змінити світ на краще. Також живу для того, щоб допомагати близьким мені людям. Й останнім пріоритетом, що визначає мій сенс життя, є бажання пізнати і зрозуміти світ та людей.

Юлія, 1994 р. н.
Навряд чи є сенс життя. І взагалі — хто це придумав, щоб був сенс життя? Це напевно тільки для тих людей, хто не має роботи і сидить та й роздумує собі над філософськими темами (як я, наприклад:))
Багато кажуть, що це щастя, сім'я, спілкування, допомога людям. Але це швидше за все тільки їхні бажання або відчуття.
Ми вже собі так звикли, що йдемо до школи, потім в університет, потім шукаємо роботу і паралельно з тим створюємо сім'ю. Але ж хіба це сенс життя? Це давно кимось установлені правила життя, які ми підсвідомо намагаємося виконати. З одного боку, це правильно. Але з іншого — це вибір кожного з нас. Є наукова точка зору, є релігійна. Єдине, що можу сказати, що роздуми над таким питання спонукають людину діяти, незважаючи на те, чи для неї сенс — це творити добро чи постійно збагачуватися. Таким чином ми весь час чогось прагнемо, чогось хочемо досягнути. І щоб не виникало зайвих питань щодо цього, і придумано вислів «сенс життя». А може, мій сенс життя — знайти сенс життя?
Заплутано, утаємничено, головоломка, виніс мозку чи нісенітниця, глибока філософія, вища математика, незбагненність чи елементарність...
Щось, що заставляє напружити нейрони мозку і «налити багато непотрібної водички», відповідаючи на таке питання.

Володимир, 1995 р. н.
Пока невозможно понять «смысл жизни». Но человечество явно к чему-то движется, и смысл можно увидеть в том, чтобы помочь человечеству на его пути. А как — это каждый для себя решает сам.

Ольга, 1995 р. н.
Мой смысл жизни это самовыражение. А стать вселенским диктатором — пик самовыражения.

Ірина, 1983 р. н.
На мою думку, сенс життя полягає в тому, щоб стати щасливим, а бути щасливим — це пошук самого себе в цьому величезному і незрозумілому світі, пошук прекрасного. Сенс життя — навчитися жити по-справжньому, а кожен у це поняття вкладає щось своє.

Наталія, 1995 р. н.
1) відкривати і вивчати щодня у собі щось нове, розвиватися у різних сферах; 2) не боятися (це складний і розлогий пункт), будь-який страх перетворює людину на тварину, з цим потрібно боротися; 3) знайти свою причину щоранку з ентузіазмом прокидатися і берегти її як зіницю ока.

Орест, 1995 р. н.
Сенс життя у тому, щоби доживши до 90+ років, можна було згадати все прожите і впевнитись, що все було саме так, як ти хотів, що ти прожив недаремно.

Ю Тру, 1991 р. н.
У мого життя не має сенсу. Пошук будь-якого сенсу, будь чого лежить у площині певних переконань, теорій чи поглядів. Пошук виправданий, якщо площини об'єктивні. Сенс життя розглядається через призму людських світоглядів і уявлень про саме життя на основі суб'єктивного сприйняття. Обравши один з можливих сенсів життя, — я обманю сам себе. Нам ніколи за життя не віднайти той «сенс життя». Єдиний можливий спосіб — це смерть. Тільки знаючи результат, дізнаєшся спосіб його досягнення, що і є «сенсом життя».

Віра, 1994 р. н.
У чому сенс життя? Кожен відповідає на це питання по-своєму, і, можливо, по-різному на різних етапах життя. Сьогодні для мене це задоволення від кожної миті. Це не просто прагнення до щосекундної насолоди (від духмяного яблучного пирога чи дотику теплого весняного вітру), це задоволення від осмислення того, де я зараз, із ким, чого досягла і до чого прагну.

Микола, 1994 р. н.
Мій сенс життя занадто простий: я стараюсь веселити людей, які мене оточують. І ще, звичайно, дерево посадити, куди ж без нього.

Назар, 1995 р. н.
Сенс життя так само як і кохання і багато інших подібних слів придумали, щоб якось називати абстрактні речі, які не мають конкретного визначеного поняття. Тому ніде: ні в інтернеті, ні якщо запитувати людей, не трапляється однакової відповіді на запитання «у чому полягає сенс життя», так як відповіді, що таке електричний струм. Протягом життя у людини часто змінюються пріоритети і погляди на все. Тому буває, що коли людина переглядає свої духовні цінності, то може і змінити своє бачення сенсу життя. Я не скажу тобі, що живу заради того, щоб заробити багато грошей або заради того, щоб знайти людину, з якою я проведу своє життя. Я просто живу і намагаюсь знайти своє місце тут. А все інше мені трапиться по дорозі. Тому я не хочу наперед думати, як буду засмагати на пляжі чи бавити внуків. Просто живу. Намагаюсь так робити принаймні, так набагато простіше.

Владислава, 1994 р. н.
Смысла жизни нет, люди сами его придумали и всю жизнь ищут. Это слова Сартра. Они точно выражают мою позицию. Смысл жизни в том, чтобы ощущать эту жизнь. Ее красоту, полноту, познать физические и духовные радости, без налета пуританизма. Для меня смысл жизни в искусстве. Потому что, как сказал Бродский — память, которую о вас хранят книги, куда более живая, чем та, которая свойственна вашим детям.


Немає коментарів:

Дописати коментар